Spojujeme ty, co si přejí žít v ohleduplné společnosti

Inspiruj se!

Příběh projektu

30 let s Mezi ploty!

Založení festivalu

Festival Mezi ploty před 30 lety otevřel prostory Psychiatrické léčebny Bohnice, které se dříve podobaly vězení nebo odkladišti nepotřebných jedinců, pro které ve společnosti není místo.

Umělci s handicapem vystupují s profesionály

Festival přichází s novou, bohužel dosud nikým nerealizovanou koncepcí - neodděluje umělce se zdravotním postižením, ale dává jim šanci vystupovat na stejných pódiích a před stejnými diváky jako ostatní účinkující.

Festival se stal součástí projektu Praha - evropské hlavní město kultury

Součástí prestižního projektu se festival stal, protože nikomu jinému v ČR se nepodařilo dramaturgicky vystavět kulturní akci s tak širokým žánrovým spektrem.

Festival je nejvyhledávanější kulturní akcí podle agentury Stem

Podle průzkumu agentury Stem se festival Mezi ploty stal nejvyhledávanější pravidelně pořádanou kulturní akcí na území hlavního města Prahy. Předčil i tak mimořádné zavedené projekty, jako je Pražské jaro!

Do dramaturgie se zapojují desítky neziskových organizací

Od roku 2014 festival umožňuje přibližně 60 neziskovým organizacím prezentovat se před desetitisíci návštěvníků, a to zejména těm, které nabízejí pomoc potřebným. Cílem je, aby si lidé uvědomili, ž emezi námi žijí ti, kteří potřebují pomoc a začali si vážit těch, kteří tuto pomoc poskytují.

Do festivalu se zapojuje odborná veřejnost

Podle WHO má nyní každý pátý člověk určité problémy s duševním zdravím. Festivalu se proto od nynějška zúčastňují desítky psychologů a dalších odborníků na duševní zd

Desítky slavných umělců zahajují kampaň “Patříš do Bohnic”

Kampaně na vážné věci se v ČR dosud dělaly vážně. My jsme se odvážili jít opačným směrem: připravili jsme nápaditou kampaň Patříš do Bohnic, která pracuje s humorem a nadsázkou.

Platforma, která spojuje

Spouštíme platformu, která bude podporovat civilizované hodnoty. K hodnotám jako tolerance, solidarita a seberealizace se hlásí s širokou veřejností vědci, lékaři, učitelé a významné umělecké osobnosti z ČR i zahraničí.

Festival sjednocuje rozdělenou společnost

Mezi ploty je jeden z prvních kulturních projektů, který v době převládajícího populismu a ostrého rozdělení společnosti dokázal spojit lidi různého postavení, různých názorů a různých životních priorit. Mezi ploty bohnické nemocnice se tak setkávají studenti i senioři, manažeři a podnikatelé, dělníci, intelektuálové či maminky s dětmi.

Rekordní počet účinkujících, rekordní návštěvnost

Na 14 scénách vystoupilo 160 hudebních a divadelních souborů – jak špičkových profesionálů, tak handicapovaných umělců.

Festival podruhé získává prestižní označení EFFE Label

Dokladem uznání na mezinárodní úrovni je udělení prestižního označení EFFE Label Evropské asociace festivalů, které festival Mezi ploty obdržel již dvakrát – pro roky 2017–2018 a 2019–2021.

Rekapitulujeme

Festival oslovil miliony Čechů. Jsme jediným velkým nealkoholickým festivalem v ČR. Podporujeme Psychiatrickou nemocnici Bohnice. Realizujeme rozhovory s odborníky a peery v rámci projektu “Ujíždíme na duši”

Mezi ploty se stává evropským projektem

Dramaturgii dodáme evropskou dimenzi. Navazujeme spolupráci s kulturními projekty v zemích EU. Spojujeme českou společnost a budeme takto spojovat i Evropu.

Podporují nás