Jana, 45 let

Inspire Channels

Ahoj,
jmenuju se Jana, je mi 45 let a jsem máma samoživitelka. Už nějakou dobu bojuju s depresemi, které mi dost komplikujou život. Chtěla bych se podělit o svůj příběh, protože vím, jak důležitý je vědět, že na to člověk není sám.

Po rozvodu se mi život obrátil naruby. Bývalý manžel neplatí alimenty, takže je všechno na mně. Bylo to fakt těžký. Některý dny jsem ani neměla sílu vstát z postele a všechno mi přišlo beznadějný. V práci jsem se nemohla soustředit a měla jsem pocit, že selhávám i jako máma.

Jednou v noci, když jsem nemohla spát, jsem narazila na facebookovou skupinu na stránce kamaradonline.cz. Přidala jsem se a zjistila, že tam jsou lidi, co prožívají něco podobnýho. Ta podpora a pochopení, co jsem tam našla, mi fakt pomohly.

Poprvé po dlouhé době jsem se necítila tak sama. Mohla jsem se svěřit, sdílet svoje obavy a radosti a dostat rady od lidí, co mi rozumí. Uvědomila jsem si, že i když je to těžký, nemusím to zvládat sama. Ta skupina mi dodala sílu a odvahu bojovat dál.

Deprese je fakt těžká věc a nejde to zvládnout bez pomoci. Ale s podporou druhých, s vědomím, že jsou tu lidi, co vás chápou a jsou tu pro vás, to jde líp. Dneska se cítím silnější a vím, že i když budou další těžký dny, zvládnu to. A za to vděčím hlavně lidem ze skupiny na Kamaradonline.

Díky, že jste si přečetli můj příběh. Doufám, že moje zkušenost někomu z vás pomůže a ukáže, že na to opravdu nejsme sami.

Jana